Taśmy Kaczyńskiego. Zachodzi związek pomiędzy interesem osobistym prezesa PiS oraz powodzeniem spółki Srebrna

Marcin Matczak, Jan Woleński

Lider polityczny musi mieć odwagę przyjąć odpowiedzialność za podejmowane decyzje i nie może działać w warunkach konfliktu interesów. Jeśli tak robi, nie zasługuje na miano polityka poważnego. Zamiast być przywódcą, udaje, że nie jest tym, kim jest. To główny problem etyczny taśm Kaczyńskiego, z którym prezes PiS musi się zmierzyć.

Czytaj dalej Taśmy Kaczyńskiego. Zachodzi związek pomiędzy interesem osobistym prezesa PiS oraz powodzeniem spółki Srebrna

Taśmy Kaczyńskiego. Idea za miliony, czy dwie wieże jako dar dla prezesa PiS

Wojciech Czuchnowski, Iwona Szpala  5 lutego 2019 | 04:30

„Dawanie pieniędzy ludziom jest konieczne, żeby mieć przez kolejne cztery lata władzę. Myślę, że to będzie jeszcze osiem lat rządów” – mówi w nowych nagraniach Kazimierz Kujda, jeden z najbliższych ludzi Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj dalej Taśmy Kaczyńskiego. Idea za miliony, czy dwie wieże jako dar dla prezesa PiS

Taśmy Kaczyńskiego. „Gazeta Wyborcza” nikogo nie przeprasza i nie ulegnie szantażom

Jarosław Kurski, I zastępca redaktora naczelnego 

Jarosław Kurski, I zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”: – Nie wycofujemy się z żadnych twierdzeń zawartych w publikacjach z serii „Taśmy Kaczyńskiego”. Nasze artykuły oparte są na faktach i dokumentach. Oświadczamy, że „Gazeta Wyborcza” nie ulegnie szantażom, szykuje kolejne publikacje i nie przestanie patrzeć władzy na ręce.

Czytaj dalej Taśmy Kaczyńskiego. „Gazeta Wyborcza” nikogo nie przeprasza i nie ulegnie szantażom

Państwo szyte pod Srebrną? Spróbujmy sobie wyobrazić, że PiS zmienia kraj tak, by zadbać o swój własny biznes

  Roman Imielski 

To brawurowa publicystyczna teza. Ale co, jeśli jednym z głównych celów rządów PiS jest po prostu biznes deweloperski? Budowa 190-metrowego wieżowca – pomnika braci Kaczyńskich – który byłby dla PiS finansowym perpetuum mobile?

Czytaj dalej Państwo szyte pod Srebrną? Spróbujmy sobie wyobrazić, że PiS zmienia kraj tak, by zadbać o swój własny biznes