Nie zapłacę ci i co mi zrobisz? Jak Kaczyński oszukał austriackiego biznesmena – tłumaczy mec. Dubois

„Mój klient dostał komunikat: ten wieżowiec ma być pomnikiem moim i mojego brata, taką mam ideę i potrafię ją zrealizować. To ja podejmuję decyzje, a inni je wykonują. I mój klient widział przez cały rok, że tak to działa. Pan Kaczyński wskazywał partnerów, rozmawiał o finansach, wskazał bank”. Mec. Jacek Dubois tłumaczy OKO.press, jak doszło do oszustwa

Czytaj dalej Nie zapłacę ci i co mi zrobisz? Jak Kaczyński oszukał austriackiego biznesmena – tłumaczy mec. Dubois

Taśmy Kaczyńskiego. Nowe nagranie prezesa PiS: Będą mówić, że jestem niezwykle zamożnym człowiekiem

Wojciech Czuchnowski, Iwona Szpala

„Jest kampania o charakterze czysto politycznym pod tytułem: partia buduje wieżowiec, azjatyckie stosunki czy nawet zgoła stwierdzenie, że to ja buduję, a w związku z tym jestem niezwykle zamożnym człowiekiem. Nie możemy sobie na to pozwolić” – tłumaczył Jarosław Kaczyński przyczynę rezygnacji z projektu.

Czytaj dalej Taśmy Kaczyńskiego. Nowe nagranie prezesa PiS: Będą mówić, że jestem niezwykle zamożnym człowiekiem

Taśmy Kaczyńskiego. Tak prezes PiS łamie prawo

Michał Danielewski

Jarosław Kaczyński na nagraniach ujawnionych przez „Wyborczą” przyznaje m.in., że spółka Srebrna działa w imieniu oraz interesie Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdza tym samym, że świadomie i celowo łamie ustawę, która zakazuje partiom prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli to nie jest afera, to znaczy, że już żadnej afery w Polsce nie da się ujawnić.

Czytaj dalej Taśmy Kaczyńskiego. Tak prezes PiS łamie prawo

Taśmy Kaczyńskiego. Tak prezes PiS prowadzi wielki biznes za zamkniętymi drzwiami

Wojciech Czuchnowski, Iwona Szpala 

– Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie – mówi Jarosław Kaczyński. Ujawniamy nagranie, na którym prezes PiS opowiada za zamkniętymi drzwiami o wartej 1,3 mld zł inwestycji spółki Srebrna.

Czytaj dalej Taśmy Kaczyńskiego. Tak prezes PiS prowadzi wielki biznes za zamkniętymi drzwiami

Wajda, Szczęsny, Adamowicz… Prezes Kaczyński wychodzi

„Proszę nie doszukiwać się drugiego dna. Takie sytuacje niestety już się zdarzały” – tłumaczy rzeczniczka PiS nieobecność Jarosława Kaczyńskiego podczas minuty ciszy dla uczczenia Pawła Adamowicza. Ma rację – zdarzały się prezesowi znaczące nieobecności – przypominamy trzy. Także łódzki PiS wybrał nieobecność podczas minuty dla prezydenta Gdańska.

Czytaj całość