Katowice, 21.3.2020 r.

Witam Państwa,

Dopiero dziś zajrzałem na swoje ogłoszenie a i to na skutek SMS-a przysłanego przez jednego z zainteresowanych…

Prośba zawarta w tym SMS-sie skłoniła mnie do wyciągnięcia urządzenia schowanego w folii od lat. I niestety, spotkała mnie niemiła acz do przewidzenia, niespodzianka: kilka lat nie użytkowania i wpływ powietrza zawsze zawierającego odrobiny kurzu mimo owinięcia w folię, spowodował trudność w uruchomieniu. A gramofon zostawiłem w pełni sprawny.

Okazało się, że silniczek napędzający rolkę ciągnącą, na której jest umieszczony pasek napędzający koło napędowe wraz z ciężkim talerzem, potrafi się kręcić tylko samodzielnie, po założeniu paska nie daje rady startować z kołem napędowym nie mówiąc o talerzu. Poniżej komplet zdjęć, na których widać pracę po starcie – widoczny biały pasek tworzony przez szybki ruch otworów w talerzyku i widoczny sam talerzyk w spoczynku by móc ocenić ruch rolki napędowej.

W tej sytuacji dla normalnej pracy konieczny jest zabieg konserwacyjny by odrobinę posmarować łożyskowanie rolki. Mnie się już nie chce podjąć tej czynności (83… niestety) zatem zmieniam cenę ze 150 na 50 zł. i to już bez negocjacji…

O ile ktoś z Państwa jest zainteresowany, bardzo proszę o złożenie oferty, kto pierwszy ten lepszy, nie zamieram robić licytacji. Oczywiście pozostały warunek czyli łączna sprzedaż z płytami nadal obowiązuje.

Płyty mam w magazynku więc ewentualne zdjęcia dołączę później. Tu pragnę zapewnić, że znakomita większość płyt była grana może raz, może kilkakrotnie. Tematyka od kapel podwórkowych po najwyższej jakości klasykę muzyki poważnej łącznie z evergreenami.

Pozdrawiam Adek